Banki zachęcają do przenoszenia rachunków

15 kwietnia 2015
Banki zachęcają do przenoszenia rachunków

Banki prześcigają się w propozycjach coraz funkcjonalniejszych, tańszych, łatwiejszych w obsłudze rachunków osobistych. W dobie, gdy praktycznie każdy posiada taki produkt, muszą się nieźle nagimnastykować, abyśmy się zdecydowali przenieść rachunek. Co robią, by nas zachęcić?

Banki oferują różnego rodzaju promocje, mające zachęcić do założenia konta osobistego. Prześledźmy, z jakich promocji możemy skorzystać obecnie.

Premia za założenie

Zakładając Konto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim, otrzymać można 100 zł za założenie rachunku i transakcje kartą. Warunkiem jest przesłanie wniosku o otwarcie konta przez Internet do 18 maja br., a następnie do 16 października 2015 roku należy zapłacić kartą do konta łącznie min. 1000 zł. Z promocji nie skorzystają osoby, które od początku ubiegłego roku były posiadaczami konta w ING. W ramach tego rachunku możemy liczyć na bezwarunkowo bezpłatną obsługę konta, za obsługę karty debetowej nie zapłacimy, jeśli dokonamy transakcji na kwotę co najmniej 300 zł, w innym przypadku koszt karty wynosi 7 zł miesięcznie. Wypłaty z bankomatów kraju są bezpłatne.

Pomoc przy przeniesieniu

Banki często gwarantują pomoc przy załatwianiu wszelkich formalności przy przenoszeniu konta. Taką usługę zapewnia między innymi Alior Bank. Zapewnia klienta, że dzięki uproszczeniu procesu, nie musi sam zajmować się kłopotliwym zamknięciem rachunku. Formalności mają zostać załatwione nieodpłatnie. Jedyne, co należy zrobić, to dostarczyć do banku wypełniony wniosek o przeniesienie rachunku oraz pełnomocnictwo. Bank natomiast w naszym imieniu zleci zamknięcie dotychczasowego rachunku oraz przekazanie znajdujących się na nim środków. Dodatkowo przeniesie polecenia zapłaty i zlecenia stałego. Następnie poinformuje o zmianie numeru rachunku pracodawcę, ZUS, urząd skarbowy i inne instytucje.

Premia za przeniesienie rachunku

Do końca maja br. potrwa promocja w Credit Agricole. Liczyć można na premię w wysokości do 1000 zł za aktywne korzystanie z rachunku. Z premii skorzystają osoby, które otworzą konto ze zleceniem przelewu wynagrodzenia. Jeśli to zrobią po pierwszym wpływie w kwocie min. 1500 zł, otrzymają bonus w wysokości 100 zł.

Dodatkowo klienci, którzy przeniosą konto z przelewem wynagrodzenia z innego banku, mogą liczyć na kolejne 100 zł premii. Do 300 zł otrzymają klienci, którzy będą opłacać swoje rachunki z konta w Credit Agricole. Bonus do 500 zł dostaną natomiast osoby korzystające z usługi CAsaver.

Banki starają się na różne sposoby zachęcać swoich klientów do zakładania rachunków. Jeśli więc ten, który obecnie posiadamy, nie jest dla nas satysfakcjonujący, warto zastanowić się nad otworzeniem nowego, w innym banku.

, ekspert Comperia.pl
Dodaj do

Sprawdź teraz najlepsze konta

Bank
Odsetki
po podatku
Koszty
uzytkowania
Opłata
za prowadzenie
Ocena
klientów
Alior Bank
Konto Internetowe
0.00 PLN
6.00 PLN
0.00 PLN
BOŚ
EKOkonto bez Kosztów
0.00 PLN
6.00 PLN
0.00 PLN
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę - dla młodych
0.00 PLN
5.00 PLN
0.00 PLN
Porównaj więcej banków

Komentarze (0)

Dodaj komentarz (+)
x zamknij
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Bądź pierwszy! Rozpocznij dyskusję na ten temat!