Jedną kartą zapłacisz w różnych walutach

19 czerwca 2015
Jedną kartą zapłacisz w różnych walutach

Nowa karta debetowa od Banku Pekao pozwala płacić za granicą w różnych walutach. Karta MasterCard Debit zapewni automatyczne rozliczanie transakcji z odpowiedniego walutowego rachunku klienta, bez konieczności wcześniejszego przepinania karty.

Karta wielowalutowa Banku Pekao to idealne rozwiązanie na wakacyjne wyjazdy, ponieważ pozwoli zaoszczędzić na kosztach przewalutowania podczas płacenia nią za granicą.

Uniwersalna karta

Bank wydaje jedną kartę do rachunku w złotówkach, a także do czterech kont walutowych prowadzonych w euro, dolarach, funtach i frankach szwajcarskich. Dzięki temu posiadacz karty przed wykonaniem płatności w walucie obcej nie musi pamiętać o połączeniu karty z posiadanym rachunkiem walutowym, co standardowo trzeba było robić wcześniej przez Internet lub dzwoniąc na infolinię banku. Transakcje wykonane tą kartą są automatycznie księgowane na właściwym rachunku walutowym.

W przypadku, gdy znajdujemy się w państwie, w którym obowiązuje inna waluta niż ta, w której posiadamy konto walutowe, wtedy wykonana transakcja zostanie rozliczona w złotych, wraz z kosztami przewalutowania.

Dla kogo karta wielowalutowa?

Karta wielowalutowa MasterCard Debit jest dostępna dla nowych i obecnych klientów Banku Pekao, prowadzących konta w złotych oraz w wybranych walutach obcych. Karta wydawana jest bezpłatnie.

Do końca roku klienci są też zwolnieni z miesięcznej opłaty za obsługę karty. Po tym okresie miesięczne opłaty nie będą ponosić osoby, które wykonają przynajmniej cztery transakcje bezgotówkowe w miesiącu. Właściciele Eurokonta Premium i Premium Plus, za posiadanie takiej karty będą płacić 9,99 zł miesięcznie, a w wersji podstawowej -  6,99 zł.

W wakacje za darmo 

W ramach promocji w okresie wakacyjnym, czyli do końca września, klienci Banku Pekao posiadający kartę wielowalutową mogą bezpłatnie wypłacać pieniądze ze wszystkich bankomatów na świecie. Po wakacjach nie zapłacą prowizji za wypłaty z ponad 17 tys. bankomatów Grupy UniCredit za granicą m.in. w Chorwacji, Niemczech, Włoszech, Turcji, Czechach czy na Słowacji. Na terenie kraju klienci mogą bezpłatnie wypłacać pieniądze z ponad 1,8 tys. bankomatów Banku Pekao.

Wymiana walut

Posiadacze wielowalutowej karty debetowej mogą także skorzystać z usługi wymiany walut dostępnej w serwisie internetowym Pekao24. Dzięki takiej opcji osoby wyjeżdżające za zagranicę nie muszą wypłacać gotówki z banku i wymieniać jej w kantorze. Całą transakcję można przeprowadzić za pośrednictwem komputera, telefonu lub tabletu z dostępem do Internetu. Usługa wymiany walut połączona z wielowalutową kartą debetową pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy.

, ekspert Comperia.pl
Dodaj do

Sprawdź teraz najlepsze konta

Bank
Odsetki
po podatku
Koszty
uzytkowania
Opłata
za prowadzenie
Ocena
klientów
Alior Bank
Konto Internetowe
0.00 PLN
6.00 PLN
0.00 PLN
BOŚ
EKOkonto bez Kosztów
0.00 PLN
6.00 PLN
0.00 PLN
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę - dla młodych
0.00 PLN
5.00 PLN
0.00 PLN
Porównaj więcej banków

Komentarze (0)

Dodaj komentarz (+)
x zamknij
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Bądź pierwszy! Rozpocznij dyskusję na ten temat!