Tanie konto dla spółki z o.o.

28 grudnia 2015
Tanie konto dla spółki z o.o.

Prowadzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wiąże się z koniecznością założenia rachunku bieżącego. Sprawdziliśmy zatem, gdzie obecnie można znaleźć tanie konto dla spółki z o.o.

Przeanalizowaliśmy, które konta bankowe są obecnie najatrakcyjniejsze dla spółki z o.o. Wzięliśmy pod uwagę nie tylko koszty związane z prowadzeniem rachunku, ale również korzyści dodatkowe.

Wymarzone Konto dla Biznesu – Raiffeisen Polbank

Wymarzone Konto dla Biznesu jest co prawda nieoprocentowane, ale za to darmowe i oferuje dostęp do dodatkowych usług banku, które mogą być przydatne dla przedsiębiorcy: platforma do wymiany walut R-Dealer lub darmowe ubezpieczenie AC „Pomoc dla biznesu”. Z kontem tym powiązane są również inne produkty – rachunek oszczędnościowy (z oprocentowaniem do 1,5%) i rachunek walutowy (dostępny we wszystkich najpopularniejszych walutach świata).

Otwarcie i prowadzenie konta jest darmowe, a wydawana do niego karta VISA Business również może być darmowa, gdy na rachunek co miesiąc wpływają środki powyżej 100 tys. zł (w innym przypadku występuje opłata w wysokości od 1,50 zł do 3 zł miesięcznie - w zależności od wpływów pieniężnych na rachunku). Przy dużych uznaniach kwotowych na rachunek można także liczyć na darmowe przelewy przez Internet bez ograniczeń (w pozostałych przypadkach przysługuje pakiet 20 lub 40 darmowych przelewów). Przelewy zagraniczne to koszt od 3 zł do 5 zł. Wpłaty do ZUS-u i US-u są darmowe.

mBiznes Konto Start – mBank

W przypadku mBiznes Konta Start spółki z o.o. otrzymują dostęp do nowoczesnej platformy transakcyjnej mBanku oraz do wsparcia w zarządzaniu wydatkami (mNawigacja Finansowa), dostęp do platformy wymiany walut (mPlatforma Walutowa). W ramach tego konta firma może również liczyć na limit kredytowy przeznaczonych dla nowych przedsiębiorców. Dodatkowo spółka dostaje dostęp do rachunku walutowego mBiznes Max w EUR, USD, CHF i w GBR. Otwarcie konta i prowadzenie go jest darmowe. Zapłacimy jednak 5 zł co miesiąc posiadanie karty (VISA Business Electron lub MasterCard Debit Business), jeśli nie wykonamy transakcji bezgotówkowych w miesiącu na co najmniej 200 zł. Jeśli chodzi o przelewy, te do ZUS-u i US-u są darmowe, ale przez Internet bez opłat jest tylko 5 pierwszych przelewów w miesiącu, a pozostałe kosztują 1,50 zł, a przelew europejski – 5 zł.

Biznes Konto Active – BIZ Bank

Przede wszystkim rachunek jest oprocentowany 4% w skali roku dla środków w przedziale 5000-10000 zł, a dodatkowo dostajemy bogatą ofertę kredytów i darmowe bankomaty w Polsce i na świecie. Jeśli założymy konto do końca stycznia 2016 roku, nie zapłacimy za jego prowadzenie 20 zł, wystarczy również dokonywać przelewów do ZUS i US (darmowych), a saldo konta co miesiąc to przynajmniej 1000 zł. Karta VISA Debit Business jest darmowa, gdy będziemy dokonywać co miesiąc płatności na 200 zł (w przeciwnym przypadku – 5 zł). Przelewy są darmowe, jedynie europejskie SEPA to koszt 5 zł.

, ekspert Comperia.pl
Dodaj do

Sprawdź teraz najlepsze konta

Bank
Odsetki
po podatku
Koszty
uzytkowania
Opłata
za prowadzenie
Ocena
klientów
Alior Bank
Konto Internetowe
0.00 PLN
6.00 PLN
0.00 PLN
BOŚ
EKOkonto bez Kosztów
0.00 PLN
5.00 PLN
0.00 PLN
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę - dla młodych
0.00 PLN
5.00 PLN
0.00 PLN
Porównaj więcej banków

Komentarze (0)

Dodaj komentarz (+)
x zamknij
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Bądź pierwszy! Rozpocznij dyskusję na ten temat!