Jak zrobić przelew przez bankomat Euronetu?

08 stycznia 2016
Jak zrobić przelew przez bankomat Euronetu?

Od teraz z bankomatów Euronetu można nie tylko wypłacać pieniądze, ale i realizować przekazy pieniężne. Sprawdź, jak przesłać pieniądze, niczym przelew, przez bankomat Euronetu.

Euronet to firma zajmująca się przetwarzaniem elektronicznych transakcji pieniężnych dla różnych instytucji. Jednocześnie jest to także największa w Europie sieć bankomatów. Bankomaty sieci Euronet zostały ostatnio wyposażone w opcję szybkiego przekazywania środków pieniężnych. Przekaz bankomatowy to wygodny i prosty sposób na przesłanie gotówki z jednego bankomatu do drugiego, bez względu na jego położenie. Ta nowoczesna usługa jest dostępna w bankomatach i wpłato-bankomatach należących do sieci Euronet, zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Bankomat nie tylko do wypłacania pieniędzy

Przekaz bankomatowy umożliwia wypłatę bez użycia karty płatniczej - w tym celu możemy użyć telefonu komórkowego. Przekazane środki możemy odebrać natychmiast po otrzymaniu SMS-a. Wypłata przelewu jest możliwa w ponad 5300 bankomatach i wpłato-bankomatach Euronetu.

Jak zrealizować przekaz?

Aby wysłać przekaz bankomatowy, nadawca musi umieścić kartę płatniczą w bankomacie sieci Euronet Polska, następnie jest proszony o wprowadzenie kodu PIN. Po zatwierdzeniu kodu należy wybrać opcję „Przekaz bankomatowy”. Następnie wystarczy podać następujące dane:

 • swój numer PESEL,
 • swój numer telefonu komórkowego,
 • numer telefonu komórkowego odbiorcy przekazu,
 • kwotę przekazu.

Po wpisaniu wszystkich danych na ekranie bankomatu pojawi się podsumowanie transakcji. W tym momencie nadawca przekazu powinien sprawdzić poprawność wprowadzonych danych. W przypadku, gdy dane się zgadzają, należy zatwierdzić transakcję. Po tej czynności przekaz zostaje nadany, a nadawca otrzymuje wydruk z potwierdzeniem nadania, na którym znajduje się indywidualny numeru transakcji. Numer ten należy koniecznie przekazać odbiorcy przekazu bankomatowego, ponieważ jest on niezbędny do wypłaty środków. Odbiorca przekazu otrzyma jeszcze dodatkowo SMS z kodem PIN do autoryzacji transakcji wypłaty.

Jak odebrać przekaz pieniężny z bankomatu?

Aby zrealizować wypłatę przekazu bankomatowego, odbiorca powinien w bankomacie wybrać opcję „Wypłata bez karty”, a następnie „Przekaz bankomatowy” oraz „Wypłać przekaz bankomatowy” i tam wpisać następujące dane:

 • indywidualny numeru transakcji, otrzymany od nadawcy przekazu,
 • swój numer PESEL,
 • kod PIN transakcji otrzymany w wiadomości SMS,

Uwaga! Sieć Euronet nie pobiera żadnych opłat za nadanie i odbiór przekazu bankomatowego!

Ograniczenia w przekazach

Przekazy mogą być dokonywane tylko w polskiej walucie. Minimalna kwota przelewu wynosi 50 zł, natomiast maksymalna kwota przekazów dokonywanych za pomocą bankomatów w roku kalendarzowym nie może przekroczyć sumy 2 000 zł.

, ekspert Comperia.pl
Dodaj do

Sprawdź teraz najlepsze konta

Bank
Odsetki
po podatku
Koszty
uzytkowania
Opłata
za prowadzenie
Ocena
klientów
PLUS BANK
Konto Plus
0.01 PLN
9.00 PLN
0.00 PLN
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę - dla młodych
0.00 PLN
5.00 PLN
0.00 PLN
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę
0.00 PLN
5.00 PLN
0.00 PLN
Porównaj więcej banków

Komentarze (1)

Dodaj komentarz (+)
x zamknij
 • a co w sytuacji, gdy w bankomacie nie ma papieru a nr transakcji ma być na wydruku? [0]
  Wtedy co? Przelew, który nigdy nie zostanie odebrany?
  2018-01-31 // 07:41:30
  gość
  odpowiedz
  x zamknij