Jak wymienić kartę kodów na SMS w PKO BP?

20 kwietnia 2016
Jak wymienić kartę kodów na SMS w PKO BP?

PKO BP od maja 2016 roku planuje wprowadzenie zmian w opłatach za korzystanie z kodów jednorazowych. Będzie drożej. Jednocześnie bank przygotował dla klientów promocję zachęcającą do rezygnacji z karty kodów i zastąpienie jej kodami SMS. Sprawdź, w jaki sposób zmienić autoryzację z karty kodów na SMS w PKO BP.

Obecnie koszt wykorzystania jednorazowego kodu z karty kodów w banku PKO BP to 0,10 zł, natomiast od maja taka usługa ma kosztować już 0,29 zł. Z tej formy zatwierdzania transakcji internetowych wciąż korzysta ponad milion klientów banku, taka zmiana oznacza dla nich wzrost opłat za prowadzenie rachunku o kilka złotych miesięcznie. PKO BP, aby zachęcić swoich klientów do zmiany metod autoryzacji transakcji, wprowadził specjalną promocję.

Masz szansę na bonus

Każdy klient banku PKO BP, który w dniach od 01.02 do 30.04 2016 roku zdecyduje się na zmianę metody autoryzacji elektronicznej może zyskać nawet 10 zł. Aby otrzymać bonus promocyjny, należy spełnić następujące warunki:

  • należy zrezygnować z płatnych kodów jednorazowych z karty zdrapki,
  • trzeba wybierać jedno z bezpłatnych narzędzi autoryzacyjnych, np. kody SMS lub aplikację token iPKO, a następnie zrealizować jeden przelew za pomocą nowej metody autoryzacji.

Jak zmienić narzędzie autoryzacji – krok po kroku

Zmiany narzędzia autoryzacyjnego z karty kodów na SMS można dokonać za pomocą infolinii, w dowolnej placówce banku PKO BP lub poprzez bankowość internetową iPKO. Chcąc dokonać zmiany za pomocą Internetu, należy:

  1. Zalogować się do serwisu iPKO.
  2. Wejść do zakładki „Autoryzacja” i tam kliknąć „Zmień narzędzie autoryzacyjne”.
  3. W okienku pojawi się formatka, w której należy zaznaczyć wybraną formę autoryzacji, np. "SMS". Następnie trzeba zatwierdzić wybór, klikając opcję ”Dalej”.
  4. Po zatwierdzeniu zmian należy wpisać 2 kody jednorazowe. W pierwszym okienku wpisujemy kod z jednorazowej karty kodów, natomiast w drugim polu wpisujemy kod jednorazowy otrzymany wiadomością SMS.
  5. Po dokonaniu powyższych czynności klikamy w opcję „Wykonaj”.

Po poprawnie wykonanych poleceniach otrzymujemy potwierdzenie dokonanych zmian, a w zakładce „Autoryzacja” jako narzędzie autoryzacyjne będzie się nam wyświetlać usługa SMS.

Ile kosztuje SMS autoryzacyjny?

Autoryzacja za pomocą kodu SMS w PKO BP jest bezpłatna, a do tego nie trzeba odnawiać limitu kodów jednorazowych, jak przy karcie autoryzacyjnej. Aby otrzymać kod SMS, należy posiadać przy sobie telefon komórkowy. Kod ten jest przesyłany na numer klienta w formie ciągu 6 cyfr, dodatkowo wraz z kodem otrzymujemy dane dyspozycyjne. Kod autoryzacyjny z SMS a używamy w ten sam sposób, jak ten z karty kodów.

, ekspert Comperia.pl
Dodaj do

Sprawdź teraz najlepsze konta

Bank
Odsetki
po podatku
Koszty
uzytkowania
Opłata
za prowadzenie
Ocena
klientów
PLUS BANK
Konto Plus
0.01 PLN
9.00 PLN
0.00 PLN
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę - dla młodych
0.00 PLN
5.00 PLN
0.00 PLN
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę
0.00 PLN
5.00 PLN
0.00 PLN
Porównaj więcej banków

Komentarze (0)

Dodaj komentarz (+)
x zamknij
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Bądź pierwszy! Rozpocznij dyskusję na ten temat!