Które banki nie pobierają opłat za konto?

28 kwietnia 2016
Które banki nie pobierają opłat za konto?

Duża konkurencyjność na rynku bankowym sprawia, że klienci, mając wybór, często szukają kont, które pozwolą im uniknąć kosztów. Przeglądając dostępne oferty, trzeba jednak sprawdzać wszystkie warunki, bo może się zdarzyć, że tzw. "konto bez opłat" jest nim tylko z nazwy. W których bankach znajdziemy prawdziwe konta bez opłat?

Szukając konta bez opłat, powinniśmy zwrócić uwagę przed wszystkim na miesięczną prowizję za prowadzenie rachunku. Niektóre banki nie pobierają tej opłaty, ale tylko pod pewnymi warunkami - wymagane są zazwyczaj określonej wysokości miesięczne wpływy na konto (np. nie mogą być niższe niż 1000 zł). Kolejne opłaty, które musimy sprawdzić przed otwarciem ROR-u w banku, to koszty związane z wydaniem i obsługą karty debetowej oraz prowizje za korzystanie z bankomatów. Warto także zwrócić uwagę na właściwości danego rachunku oraz dodatkowe usługi z nim związane. Oto przykłady dwóch takich kont.

Bank Smart – Smart Konto

Bank Smart posiada w swojej ofercie Smart Konto bez opłat. W ramach propozycji klient otrzymuje:

  • darmowe bankomaty
  • 0 zł za prowadzenie konta
  • 0 zł za obsługę karty
  • bezpłatna zbliżeniowa karta debetowa do konta - Visa PayWave

W ramach Smart Konta klient otrzymuje debet w koncie w wysokości 15 tys. zł. Minusem oferty jest brak oprocentowania na rachunku. W propozycji wszystkie przelewy są darmowe, natomiast ich autoryzacja jest dokonywana za pomocą SMS-ów i kodu PIN. Liczba bezpłatnych w ramach konta jest nieograniczona, darmowe są także bankomaty za granicą. Oplata za wyciąg drukowany wynosi 5 zł.

Bank Zachodni WBK – Konto Godne Polecenia

Bank Zachodni WBK posiada w swojej ofercie Konto Godne Polecenia, w ramach tej propozycji klient ma zapewnione:

  • darmowe bankomaty Banku Zachodniego WBK
  • 0 zł za prowadzenie konta

W ramach promocji do 30.06.2017 roku klient nie ponosi opłaty miesięcznej za kartę MasterCard Omni lub MasterCard PAYBACK Omni. W ramach karty MasterCard Supri i Karta Visa Sol bezpłatne są bankomaty BZWBK i PKO BP, a płatne Millenium - 1 zł, pozostałe - 5 zł. Natomiast przy Karta MasterCard Multi – bezpłatne są wszystkie bankomaty w Polsce.

Wysokość debetu w ramach Konta Godnego Polecenia jest ustalana indywidualnie. Przelewy internetowe są bezpłatne, natomiast opłata za przelew zlecony w placówce banku wynosi 8 zł. Autoryzacja transakcji jest darmowa i może być dokonywana za pomocą kodów przesyłanych SMS-em oraz tokena. Dodatkowo środki przechowywane na koncie w kwocie do 4000 zł są oprocentowane na 4% w skali roku, a powyżej tego limitu - 1% w skali roku.

, ekspert Comperia.pl
Dodaj do

Sprawdź teraz najlepsze konta

Bank
Odsetki
po podatku
Koszty
uzytkowania
Opłata
za prowadzenie
Ocena
klientów
PLUS BANK
Konto Plus
0.01 PLN
9.00 PLN
0.00 PLN
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę - dla młodych
0.00 PLN
5.00 PLN
0.00 PLN
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę
0.00 PLN
5.00 PLN
0.00 PLN
Porównaj więcej banków

Komentarze (0)

Dodaj komentarz (+)
x zamknij
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Bądź pierwszy! Rozpocznij dyskusję na ten temat!