Jak wypłacić pieniądze bez bankomatu?

13 maja 2016
Jak wypłacić pieniądze bez bankomatu?

Obecnie prawie każdy pełnoletni Polak posiada konto i kartę debetową, choć wciąż najczęściej korzystamy z karty do wypłaty pieniędzy z bankomatów. A co gdy żadnego nie ma w pobliżu? Sprawdź, w jaki sposób wypłacić gotówkę bez bankomatu!

Okazuje się, że pomimo zwiększonej liczby transakcji bezgotówkowych Polacy wciąż nie umieją żyć i funkcjonować bez gotówki. Bankomaty są w naszym kraju łatwo dostępnymi urządzeniami, jednak czasami może się zdarzyć, że przebywamy w miejscu, gdzie bankomatu nie będzie, a my nie posiadamy przy sobie gotówki. W takim przypadku alternatywą może się okazać usługa cash back, umożliwiająca nie tylko dokonywanie zakupów, ale jednocześnie wypłatę pieniędzy przez terminal sklepowy.

Jak realizować cash back?

Aby skorzystać z usługi cash back, wystarczy aktywna karta debetowa. Pobrana w sklepie kwota pomniejsza limit bezgotówkowy na naszym koncie osobistym. Obydwie dokonywane transakcje, czyli zakupy i wypłata gotówki, są autoryzowane i rozliczane jako jedna operacja obciążająca rachunek. Do dokonania wypłaty pieniędzy za pomocą usługi cash back nie potrzeba żadnej wcześniejszej aktywacji dostępu do tej funkcjonalności, wystarczy karta Visa lub MasterCard.

Cash back a zakupy

Cash back umożliwia wypłatę gotówki podczas dokonywania zakupów. Aby skorzystać z tej usługi, należy kupić jakiś produkt, dodajmy, że nie ma znaczenia kwota, jaką zapłacimy za zakupy. Ograniczenie występuje jednak w zakresie ilości wypłacanej gotówki poprzez cash back - może to być suma nie wyższa niż 300 zł.

Z usługi cash back możemy skorzystać nie tylko w sklepach, jest ona dostępna w punktach handlowo-usługowych, na stacjach benzynowych itp. W miejscach świadczących taką usługę znajdziemy odpowiednie logo organizacji płatniczej Visa lub MasterCard.

Limity w cash back

Jak wspomnieliśmy, użytkownicy kart z funkcją cash back mogą jednorazowo wypłacić w ramach tej usługi 300 zł. Jednak, gdy potrzebujemy większej ilości gotówki, możemy takiej transakcji dokonać kilkakrotnie. Jedynym ograniczeniem w tym przypadku może być wysokość limitu ustanowionego do naszej karty debetowej.

Niektóre banki pobierają za korzystanie z usługi cash back drobną opłatę (do 1 zł). Jeśli mamy zamiar z takiej opcji korzystać, warto zapoznać się z cennikiem usług własnego banku.

, ekspert Comperia.pl
Dodaj do

Sprawdź teraz najlepsze konta

Bank
Odsetki
po podatku
Koszty
uzytkowania
Opłata
za prowadzenie
Ocena
klientów
PLUS BANK
Konto Plus
0.01 PLN
9.00 PLN
0.00 PLN
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę - dla młodych
0.00 PLN
5.00 PLN
0.00 PLN
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę
0.00 PLN
5.00 PLN
0.00 PLN
Porównaj więcej banków

Komentarze (0)

Dodaj komentarz (+)
x zamknij
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Bądź pierwszy! Rozpocznij dyskusję na ten temat!