Przegląd kont dla beneficjentów 500+

30 maja 2016
Przegląd kont dla beneficjentów 500+

Nowy program socjalny: Rodzina 500+ sprawia, że rodziny posiadające dzieci mogą po złożeniu odpowiedniego wniosku zyskać dodatkowe pieniądze na wychowanie dzieci. Dla banków to świetna okazja do wdrożenia specjalnych promocji dla rodzin korzystających z tego programu. Sprawdziliśmy, jakie oferty kont osobistych przygotowały banki dla beneficjentów 500+.

Wnioski o świadczenie wychowawcze w ramach programu 500+ można składać od kwietnia 2016 roku. Dokumenty przekazać można nie tylko w urzędach, ale także w bankach. W tej chwili wnioski do programu 500+ przyjmują nie tylko  banki komercyjne, ale także spółdzielcze zrzeszone w SGB i BPS. Wykaz wszystkich instytucji można znaleźć na stronie rodzina500plus.gov.pl.

1. PKO BP

PKO BP oferuje rodzicom korzystającym z Programu 500+ specjalne konto: PKO Konto Za Zero dla rodziny 500+. Jest to rachunek prowadzony bezpłatnie w sytuacji, gdy wpływają na niego środki ze świadczenia wychowawczego. W ramach konta jest także dostępna karta debetowa. Beneficjent 500+, aby móc z niej korzystać bezpłatnie, musi dokonać w miesiącu transakcje bezgotówkowe na kwotę minimum 200 zł.

2. Bank Zachodni WBK

Bank Zachodni WBK oferuje beneficjentom Programu 500+ promocję „Rodzinnie, czyli korzystnie”. Propozycja ta jest dostępna tylko dla nowych klientów. Skorzystać z niej mogą tylko beneficjenci, którzy otworzą „Konto Godne Polecenia” i złożą online wniosek do programu 500+. Dodatkowo klient zyskuje nawet 50 zł miesięcznie w sytuacji, gdy na rachunek będą przez pół roku będą wpływały środki ze świadczenia wychowawczego. Beneficjenci, którzy zdecydują się także na kartę kredytową i będą z niej aktywnie korzystać, dokonując minimum 10 transakcji miesięcznie, zyskają kolejne 150 zł (przez trzy miesiące po 50 zł).

3. Alior Bank

Alior Bank przygotował dla beneficjentów Programu 500+specjalny rachunek: Konto Rozsądne dla Rodziny z programem typu moneyback. W ramach promocji bank zwraca klientom 3% wydatków poniesionych na zakupy, można zyskać maksymalnie 50 zł miesięcznie. Dodatkowo beneficjenci, którzy w ramach konta złożą także wniosek o uruchomienie limitu kredytowego, będą zwolnieni z prowizji za jego przyznanie.

4. Bank Pocztowy

Bank Pocztowy oferuje beneficjentom korzystającym z Programu 500+ Pocztowe Konto 500+. Jest to rachunek oszczędnościowy o podwyższonym oprocentowaniu – do 4%. Stawka promocyjna jest niestety ważna tylko do końca czerwca, później zostanie obniżona do poziomu standardowego: 0,4% w skali roku. Oferta promocyjna obejmuje tylko nowe środki zdeponowane na koncie i tylko od kwoty 5000 zł. Powyżej tej kwoty obowiązuje standardowe oprocentowanie, czyli 0,4%.

, ekspert Comperia.pl
Dodaj do

Sprawdź teraz najlepsze konta

Bank
Odsetki
po podatku
Koszty
uzytkowania
Opłata
za prowadzenie
Ocena
klientów
PLUS BANK
Konto Plus
0.01 PLN
9.00 PLN
0.00 PLN
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę - dla młodych
0.00 PLN
5.00 PLN
0.00 PLN
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę
0.00 PLN
5.00 PLN
0.00 PLN
Porównaj więcej banków

Komentarze (0)

Dodaj komentarz (+)
x zamknij
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Bądź pierwszy! Rozpocznij dyskusję na ten temat!