Dostęp do rachunku osobistego

03 czerwca 2011
Dostęp do rachunku osobistego

Rozwój Internetu i bankowości elektronicznej sprawił, że właściciele rachunków osobistych mogą obecnie korzystać z różnych sposobów dostępu do swojego konta.

Tradycyjnie możemy udać się do oddziału banku, gdzie pracownik banku pomoże nam przeprowadzić niezbędne operacje. Wpłata pieniędzy na konto, wypłata z konta, zlecenie przelewu- transakcje te wymagają przedstawienia dowodu osobistego. Niektóre banki wydają specjalne karty, które aktywują dostęp do rachunku, wtedy nie ma konieczności każdorazowego sprawdzenia naszej tożsamości.

Większość banków oferuje platformy do zarządzania finansami przez Internet. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy dostęp do naszych pieniędzy z każdego miejsca, 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Nie musimy spieszyć się do oddziału, by zdążyć zlecić przelew przed zamknięciem okienka. Zrobimy go sami, w wolnej chwili, siedząc na kanapie w własnym domu.

Korzystanie z bankowości elektronicznej jest wygodne i bezpieczne. Żeby dostać się na swój rachunek trzeba na stronie banku podać login i hasło, a niektóre transakcje, np. przelew, wymagają dodatkowej autoryzacji hasłem jednorazowym, kodem przesłanym przez SMS lub wygenerowanym przez token.

Banki dają również możliwość zarządzanie rachunkiem przez telefon. Użytkownik, który aktywował taką funkcję, może telefonicznie, po podaniu hasła, sprawdzić stan konta lub zlecić przeprowadzenie transakcji.
 

Dodaj do

Sprawdź teraz najlepsze konta

Bank
Odsetki
po podatku
Koszty
uzytkowania
Opłata
za prowadzenie
Ocena
klientów
PLUS BANK
Konto Plus
0.01 PLN
9.00 PLN
0.00 PLN
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę - dla młodych
0.00 PLN
5.00 PLN
0.00 PLN
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę
0.00 PLN
5.00 PLN
0.00 PLN
Porównaj więcej banków