Ile kosztuje utrzymanie konta?

03 czerwca 2011
Ile kosztuje utrzymanie konta?

Większość banków pobiera opłatę za prowadzenie konta osobistego. Wysokość tej opłaty zależy od rodzaju konta, od dostępnych usług, rodzaju karty debetowej oraz od wysokości wpływów na rachunek. 

Opłata za prowadzenie konta waha się od kilku do kilkudziesięciu złotych. W ofertach banków można znaleźć również darmowe konta- konta młodzieżowe, studenckie lub internetowe.

Bank czerpie również korzyści z operacji, które wykonujemy za pośrednictwem naszych rachunków. Większość użytkowników kont bankowych co miesiąc wypłaca pieniądze z rachunku w oddziale lub w bankomacie, wykonuje jeden lub więcej przelewów, definiuje stałe zlecenia. Za te wszystkie transakcje bank pobiera opłaty. Wysokość opłat zależy od banku, rodzaju konta a także sposobu zlecenia operacji- w oddziale, przez telefon czy przez Internet.

W naszym interesie jest minimalizowanie kosztów ponoszonych za prowadzenie rachunku. Warto przyjrzeć się ofertom różnych banków i porównać je ze sobą. Należy również pamiętać, że najtańsze są usługi, które nie angażują pracownika banku, dlatego dużą oszczędnością jest korzystanie z bankowości elektronicznej.
 

Dodaj do

Sprawdź teraz najlepsze konta

Bank
Odsetki
po podatku
Koszty
uzytkowania
Opłata
za prowadzenie
Ocena
klientów
PLUS BANK
Konto Plus
0.01 PLN
9.00 PLN
0.00 PLN
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę - dla młodych
0.00 PLN
5.00 PLN
0.00 PLN
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę
0.00 PLN
5.00 PLN
0.00 PLN
Porównaj więcej banków