Jak założyć konto online?

03 czerwca 2011
Jak założyć konto online?

Chcesz założyć konto bankowe, a nie masz czasu pójść do placówki banku? Mamy dla Ciebie doskonałe rozwiązanie- załóż konto przez Internet.

Coraz więcej banków oferuje możliwość założenia konta bankowego przez Internet. Co należy zrobić, żeby stać się jego posiadaczem? Wystarczy postępować zgodnie z naszą instrukcją, aby szybko i bezpiecznie stać się posiadaczem własnego rachunku bankowego bez wychodzenia z domu.

Wybór optymalnego konta
Przy wyborze najlepszego dla siebie konta osobistego warto chwilę się zastanowić. Musisz odpowiedzieć na pytania: czy korzystam z konta przez Internet, czy w placówkach, jakie są stałe wpływy na konto, ile przelewów miesięcznie wykonuję, czy w ramach konta chciałabym mieć dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne… Banki prześcigają się w ofertach, a my możemy wybrać to, co dla nas najlepsze. Przydatna przy wyborze będzie porównywarka kont osobistych na portalu kontoteka.pl

Wypełnienie wniosku przez Internet
Na stronie banku, który wybrałeś, by otworzyć w nim konto bankowe, znajdziesz link do wniosku o otwarcie konta. Wypełnienie wniosku jest szybkie i proste- wszystkie czynności potrzebne, by prawidłowo to zrobić będą opisane w aplikacji. We wniosku będziesz musiał umieścić swoje dane- PESEL, seria i nr dowodu osobistego, nr telefonu i adres do doręczenia przesyłki kurierskiej. Wszystkie te dane przesłane będą do banku w sposób bezpieczny. Przesłanie wniosku jest bezpłatne i do niczego cię nie zobowiązuje. Jeśli się rozmyślisz lub zdecydujesz na inną ofertę, w dowolnej chwili możesz zrezygnować.

Potwierdzenie danych
Część banków telefonicznie potwierdza dane, które wpisałeś we wniosku o założenie konta osobistego. Możesz również otrzymać SMS z danymi przesyłki kurierskiej, która zawiera umowę z bankiem.

Dostarczenie dokumentów
Wypełniając wniosek o założenie konta, podałeś adres, na który kurier przyniesie umowę i pozostałe dokumenty do podpisania. Termin dostarczenia dokumentów zostanie z tobą uzgodniony tak, żeby kurier na pewno zastał Cię w domu lub w pracy. Jeden komplet podpisanych dokumentów zostanie u Ciebie, drugi zostanie odesłany z powrotem do banku.

Uruchomienie konta
Po podpisaniu umowy czekasz jedynie na uruchomienie swojego rachunku. Każde konto bankowe uruchamia się w inny sposób, by zrobić to poprawnie, dostaniesz odpowiednią instrukcję.
 

Dodaj do

Sprawdź teraz najlepsze konta

Bank
Odsetki
po podatku
Koszty
uzytkowania
Opłata
za prowadzenie
Ocena
klientów
PLUS BANK
Konto Plus
0.01 PLN
9.00 PLN
0.00 PLN
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę - dla młodych
0.00 PLN
5.00 PLN
0.00 PLN
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę
0.00 PLN
5.00 PLN
0.00 PLN
Porównaj więcej banków