Jak założyć konto online?

03 czerwca 2011
Jak założyć konto online?

Chcesz założyć konto bankowe, a nie masz czasu pójść do placówki banku? Mamy dla Ciebie doskonałe rozwiązanie- załóż konto przez Internet.

Coraz więcej banków oferuje możliwość założenia konta bankowego przez Internet. Co należy zrobić, żeby stać się jego posiadaczem? Wystarczy postępować zgodnie z naszą instrukcją, aby szybko i bezpiecznie stać się posiadaczem własnego rachunku bankowego bez wychodzenia z domu.

Wybór optymalnego konta
Przy wyborze najlepszego dla siebie konta osobistego warto chwilę się zastanowić. Musisz odpowiedzieć na pytania: czy korzystam z konta przez Internet, czy w placówkach, jakie są stałe wpływy na konto, ile przelewów miesięcznie wykonuję, czy w ramach konta chciałabym mieć dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne… Banki prześcigają się w ofertach, a my możemy wybrać to, co dla nas najlepsze. Przydatna przy wyborze będzie porównywarka kont osobistych na portalu kontoteka.pl

Wypełnienie wniosku przez Internet
Na stronie banku, który wybrałeś, by otworzyć w nim konto bankowe, znajdziesz link do wniosku o otwarcie konta. Wypełnienie wniosku jest szybkie i proste- wszystkie czynności potrzebne, by prawidłowo to zrobić będą opisane w aplikacji. We wniosku będziesz musiał umieścić swoje dane- PESEL, seria i nr dowodu osobistego, nr telefonu i adres do doręczenia przesyłki kurierskiej. Wszystkie te dane przesłane będą do banku w sposób bezpieczny. Przesłanie wniosku jest bezpłatne i do niczego cię nie zobowiązuje. Jeśli się rozmyślisz lub zdecydujesz na inną ofertę, w dowolnej chwili możesz zrezygnować.

Potwierdzenie danych
Część banków telefonicznie potwierdza dane, które wpisałeś we wniosku o założenie konta osobistego. Możesz również otrzymać SMS z danymi przesyłki kurierskiej, która zawiera umowę z bankiem.

Dostarczenie dokumentów
Wypełniając wniosek o założenie konta, podałeś adres, na który kurier przyniesie umowę i pozostałe dokumenty do podpisania. Termin dostarczenia dokumentów zostanie z tobą uzgodniony tak, żeby kurier na pewno zastał Cię w domu lub w pracy. Jeden komplet podpisanych dokumentów zostanie u Ciebie, drugi zostanie odesłany z powrotem do banku.

Uruchomienie konta
Po podpisaniu umowy czekasz jedynie na uruchomienie swojego rachunku. Każde konto bankowe uruchamia się w inny sposób, by zrobić to poprawnie, dostaniesz odpowiednią instrukcję.
 

Dodaj do

Sprawdź teraz najlepsze konta

Bank
Odsetki
po podatku
Koszty
uzytkowania
Opłata
za prowadzenie
Ocena
klientów
mBank
eKonto m dla klientów w wieku 13-20
0.00 PLN
0.00 PLN
0.00 PLN
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę
0.00 PLN
3.00 PLN
0.00 PLN
Alior Bank
Konto Internetowe
0.00 PLN
6.00 PLN
0.00 PLN
Porównaj więcej banków