Karta kredytowa

21 czerwca 2011
Karta kredytowa

Karta kredytowa to karta płatnicza, z której możemy korzystać, nawet jeśli aktualnie nie mamy dostępnych środków na koncie.

Bank wydaje kartę kredytową po przyznaniu limitu kredytowego. Wysokość limitu ustalana jest indywidualnie i uzależniona jest od wysokości dochodów wnioskodawcy. Dokonując płatności kartą kredytową zadłużamy się w ciężar karty w ramach przydzielonego limitu.

Karta kredytowa, w odróżnieniu od debetowej, nie musi być powiązana z naszym rachunkiem osobistym. Co miesiąc bank, który wydał nam kartę, przesyła zestawienie transakcji dokonanych kartą z informacjami dotyczącymi spłaty. Spłaty należy dokonywać na rachunek powiązany z kartą albo w oddziale banku.

Zadłużenie na karcie można spłacić od razu albo w późniejszym terminie. Nie ma obowiązku spłacenia pełnej kwoty, ale raz w miesiącu trzeba wpłacić minimalną kwotę spłaty ustaloną wcześniej z bankiem.

Dobrodziejstwem karty kredytowej jest tzw. okres bezodsetkowy, czyli tak naprawdę nieoprocentowany kredyt na kilkadziesiąt dni. W zależności od banku okres bezodsetkowy wynosi 51- 61 dni. Jeśli właściciel karty kredytowej spłaci 100% zadłużenia przed dniem obowiązkowej spłaty, to nie zapłaci odsetek od wykorzystanego kredytu.

Po spłacie zadłużenia automatycznie odnawiany jest limit kredytowy.

Kontoteka.pl

Dodaj do

Sprawdź teraz najlepsze konta

Bank
Odsetki
po podatku
Koszty
uzytkowania
Opłata
za prowadzenie
Ocena
klientów
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę - dla młodych
0.00 PLN
5.00 PLN
0.00 PLN
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę
0.00 PLN
5.00 PLN
0.00 PLN
IdeaBank
Konto Idealne
0.00 PLN
0.00 PLN
0.00 PLN
Porównaj więcej banków

Komentarze (0)

Dodaj komentarz (+)
x zamknij
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Bądź pierwszy! Rozpocznij dyskusję na ten temat!