Konta internetowe

03 czerwca 2011
Konta internetowe

Obecnie praktycznie każdy bank oferuje swoim klientom możliwość zarządzania pieniędzmi przez Internet. Dzięki bankowości internetowej oszczędzamy zarówno czas, jak i pieniądze.

Bankowość internetowa zapewnia nam dostęp do rachunku osobistego o dowolnej  porze dnia i nocy  oraz z każdego miejsca na świecie. Nie musimy już stać w długiej kolejce w oddziale, by zrobić jeden przelew.  Wystarczy komputer oraz dostęp do Internetu i możemy zarządzać naszymi pieniędzmi 24 godziny na dobę.

Siedząc na kanapie w domu możemy uzyskać odpowiedź na większość pytań związanych z obsługą konta, należy tylko skorzystać z listy dyskusyjnej, listy najczęściej zadawanych pytać (FAQ) albo wysłać e-mail do eksperta.

Jeśli posiadamy standardowy rachunek z dostępem do bankowości internetowej, kontem możemy zarządzać sami lub korzystać z pomocy doradców w oddziale. Inaczej jest w przypadku klientów banków wirtualnych, czyli takich, które nie posiadają oddziałów. Wszystkie transakcje muszą oni przeprowadzać samodzielnie, przez Internet.  

Żeby sprawdzić stan konta przez Internet, należy zalogować się do systemu. Trzeba podać wcześniej ustalony login oraz hasło. Wszystkie operacje transakcyjne- przelewy, ustawienie limitów dziennych transakcji, zakładanie lokat- wymagają autoryzacji przez kody jednorazowe, kody przesłane SMS-em lub kody generowane przez token.

Obsługa i realizacja operacji płatniczych konta internetowego przebiega w ten sam sposób, jak podczas korzystania z tradycyjnego konta bankowego. Różnica widoczna jest w kosztach utrzymania- konto internetowe jest przeważnie zupełnie darmowe, podczas gdy opłaty za prowadzenie tradycyjnego konta bankowego stale rosną. Dodatkowo, większość banków nie pobierają opłat za przelewy realizowane online. 

Podsumowując- podstawowymi zaletami korzystania z usług bankowości elektronicznej są oszczędność czasu i oszczędność pieniędzy. Dodatkową korzyścią użytkowania kont internetowych jest większa możliwość sprawowania bieżącej kontroli nad naszymi finansami. Stały dostęp do salda pozwala w szybkim czasie wykryć ewentualne oszustwa wykonywane na przykład za pomocą naszych kart płatniczych.

Formalności związane z założeniem konta internetowego zostały zredukowane do minimum. Wystarczy na stronie internetowej banku, w którym chcemy otworzyć konto podać swoje dane kontaktowe, by konsultant mógł telefonicznie finalizować wniosek o otwarcie rachunku bankowego. Ostatnim krokiem jest podpisanie umowy dostarczonej przez kuriera oraz aktywacja konta.

Dodaj do

Sprawdź teraz najlepsze konta

Bank
Odsetki
po podatku
Koszty
uzytkowania
Opłata
za prowadzenie
Ocena
klientów
PLUS BANK
Konto Plus
0.01 PLN
9.00 PLN
0.00 PLN
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę - dla młodych
0.00 PLN
5.00 PLN
0.00 PLN
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę
0.00 PLN
5.00 PLN
0.00 PLN
Porównaj więcej banków