Konto dla seniora

16 czerwca 2011
Konto dla seniora

Coraz więcej banków ma w swojej ofercie specjalne rachunki dla osób w wieku emerytalnym. Decydując się na takie konto warto się przyjrzeć, czy bank proponuje dodatkowe korzyści związane z użytkowaniem rachunku, np. bezpłatne pakiety zdrowotne czy zniżki w aptekach.

Emeryci to dla banków bardzo istotni klienci. Nie mają może wysokich dochodów, ale są one pewne i wpływają regularnie. Dodatkowo jest to bardzo liczna grupa odbiorców i z każdym rokiem będzie się zwiększać.

Na dzień dzisiejszy jedynie połowa emerytów otrzymuje świadczenia na rachunek bankowy, ale za dwa- trzy lata sytuacja może się zmienić. Ministerstwo Finansów, w ramach programu Strategia rozwoju obrotu bezgotówkowego w latach 2009-2013, planuje, by za cztery lata 90 procent rent, emerytur i innych świadczeń socjalnych przesyłać do adresatów w formie bezgotówkowej.

Konta dla emerytów obecnie oferują cztery banki: Bank Pocztowy (Konto Nestor), BGŻ (Plan Senior), Bank BPS (POL-Konto Senior), oraz Bank Zachodni WBK (Aktywni 50+). Warto przyjrzeć się wszystkim propozycjom, a zwłaszcza dodatkom do kont i wybrać optymalne konto dla siebie.

Konto dla seniora, podobnie jak tradycyjne, można założyć w placówce banku, przez Internet, przez telefon i za pośrednictwem listonosza.

Kontoteka.pl

Dodaj do

Sprawdź teraz najlepsze konta

Bank
Odsetki
po podatku
Koszty
uzytkowania
Opłata
za prowadzenie
Ocena
klientów
PLUS BANK
Konto Plus
0.01 PLN
9.00 PLN
0.00 PLN
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę - dla młodych
0.00 PLN
5.00 PLN
0.00 PLN
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę
0.00 PLN
5.00 PLN
0.00 PLN
Porównaj więcej banków

Komentarze (0)

Dodaj komentarz (+)
x zamknij
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Bądź pierwszy! Rozpocznij dyskusję na ten temat!