Najlepsze konto walutowe

03 października 2011
Najlepsze konto walutowe

Chcesz otworzyć rachunek walutowy, aby móc oszczędzać na nim euro, dolary lub funty? Zwróć uwagę na koszty związane z owym kontem oraz na oprocentowanie swoich oszczędności. Jaki bank oferuje najlepsze konto walutowe? Sprawdzili to nasi analitycy finansowi.

Sprawdź teraz najlepsze konta oszczędnościowe w naszej porównywarce!

Konto walutowe to doskonała alternatywa dla tych, którzy prowadzą swoje rozliczenia w obcej walucie lub pracują za granicą. Najważniejsze wyznaczniki korzystnej oferty takiego konta to opłaty za prowadzenie, oprocentowanie oraz dostępność waluty tam oszczędzanej. Najczęściej spotykanymi walutami są dolar amerykański, euro oraz funt brytyjski. 

Konto walutowe umożliwia również oszczędzanie naszych pieniędzy. Jeśli taki jest nasz cel, przy wyborze odpowiedniego konta warto wziąć pod uwagę poziom oprocentowania. Najkorzystniejsze jest oprocentowanie stałe, które pozwala nam na równomierną kumulację środków. Żeby zarabiać na walutach, należy na bieżąco śledzić kursy walut i wahania na rynku finansowym.

Kolejnym profitem, jaki bank może nam zaoferować jest dołączenie do rachunku karty płatniczej. Wiedząc już w którym banku otrzymamy kartę, należy zadać sobie kolejne kluczowe pytanie. Ile zapłacimy za wypłatę pieniędzy z bankomatu? Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe parametry najkorzystniejszy wariant konta walutowego oferuje BPH Bank, który za wypłatę z bankomatu zagranicznego liczy 4 proc. wypłacanej kwoty, ale nie mniej niż 12 PLN (+2 proc. transakcji jako prowizja za przewalutowanie, ponieważ walutą rozliczeniową karty jest USD). Drugi w rankingu jest Kredyt Bank, który liczy 2 euro za wypłatę środków z uwzględnieniem dwóch bezpłatnych miesięcy.

Jeżeli chodzi o przelewy bankowe to najkorzystniej wypada BPH Bank, który pobiera od nas kwotę 5 PLN za przelew do kraju europejskiego. Przelew do państwa poza granicami Europy jest dużo droższy- kosztuje już 65 PLN.

Sprawdź teraz najlepsze konta oszczędnościowe w naszej porównywarce!

Kontoteka.pl

Dodaj do

Sprawdź teraz najlepsze konta

Bank
Odsetki
po podatku
Koszty
uzytkowania
Opłata
za prowadzenie
Ocena
klientów
Orange Finanse
Konto Osobiste
0.00 PLN
0.00 PLN
0.00 PLN
Orange Finanse
Konto Osobiste 13+
0.00 PLN
0.00 PLN
0.00 PLN
Raiffeisen Polbank
Wymarzone Konto Osobiste
0.31 PLN
3.00 PLN
0.00 PLN
Porównaj więcej banków

Komentarze (0)

Dodaj komentarz (+)
x zamknij
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Bądź pierwszy! Rozpocznij dyskusję na ten temat!