Po co zakładać konto osobiste?

03 czerwca 2011
Po co zakładać konto osobiste?

Posiadanie konta osobistego nie jest obowiązkowe, ale stało się koniecznością w życiu codziennym.

Pracodawcy nie wypłacają już pracownikom pensji do ręki, tylko przelewają odpowiednią sumę na ich rachunek bankowy. Rodzice przelewają dzieciom kieszonkowe na konta młodzieżowe, a wśród znajomych coraz częściej można usłyszeć rozmowę: „Wiszę Ci stówkę” „To przelej mi na konto”.

Konto osobiste służy do przechowywania pieniędzy i do zarządzania finansami osobistymi. Na rachunek bankowy można wpłacać pieniądze, można wypłacać z niego środki w oddziale lub w bankomacie, można robić przelewy np. opłacić czynsz lub prąd. Przelewy można wykonywać samodzielnie przez Internet lub zlecać ich wykonanie w oddziale banku. Za przeprowadzenie takiej transakcji banki pobierają opłaty, różne, w zależności od banku.

Ponieważ konta osobiste są symbolicznie oprocentowane nie powinno się na nich oszczędzać pieniędzy. Do tego celu służą konta oszczędnościowe lub lokaty bankowe.

Standardowo do konta osobistego otrzymujemy kartę płatniczą, dzięki której możemy wypłacać pieniądze z bankomatu lub płacić nią za zakupy w sklepie. Z reguły kartą płatniczą nie można uiścić zapłaty za zakupy w Internecie.
 

Dodaj do

Sprawdź teraz najlepsze konta

Bank
Odsetki
po podatku
Koszty
uzytkowania
Opłata
za prowadzenie
Ocena
klientów
PLUS BANK
Konto Plus
0.01 PLN
9.00 PLN
0.00 PLN
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę - dla młodych
0.00 PLN
5.00 PLN
0.00 PLN
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę
0.00 PLN
5.00 PLN
0.00 PLN
Porównaj więcej banków